بازگشت به لیست

اخبار و رویدادها

ارتباط مصرف شکلات با عملکرد مغزی

تاریخ : ۲۳ تیر ۱۳۹۶   |    نویسنده : حسین ربوبی

در حالیکه مطالعات قبلی ارتباطی میان مصرف فلاونوئیدهای کاکائو و بهبود عملکرد حافظه را نشان می‌دادند .در این تحقیق محققان ایتالیایی متوجه شدند که مصرف منظم و طولانی مدت فلاونوئیدها می‌تواند با تحلیل رفتن سیستم ادراکی مقابله کند. فلاونوئیدها به طور طبیعی در انواع مختلفی از گیاهان یافت می‌شوند، اما در دانه‌های درخت کاکائو به وفور و در مقادیر بالا وجود دارند.فلاونوئیدها جزء آنتی اکسیدان‌ها محسوب می‌شوند و  دارای قابلیت کاهش تأثیر مخرب استرس‌ها بر سلول‌های بدن می‌باشند.

همچنین این تیم تحقیقاتی نتایجی مبنی بر ارتباط بین مصرف فلاونو کاکائو و بهبود تقریباً فوری در حافظه کاری را کشف کردند.برای مثال یکی از مطالعه‌ها بهبود عملکرد حافظه کاری در بزرگسالان جوان را تنها ۲ ساعت پس از مصرف ۷۷۳ میلی‌گرم از فلاونول‌های کاکائو نشان می‌داد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مصرف روزانه فلاونول‌های کاکائو – حداقل ۵ روز و حداکثر ۳ ماه – بیشترین مزایای عملکرد شناختی را به دنبال دارد، که منجر به بهبود توجه، سرعت پردازش، و حافظه کاری می‌شود.

آنچه مطالعات بیشتر در این زمینه نشان داده است، این است که فلاونوئیدها می‌توانند حتی عملکرد عروق خونی را بهبود بخشیده و به این طریق فشار خون را کاهش دهند.

این مطالعات والنتینا سوشی از دانشگاه آکوییلای ایتالیا و همکاران ایشان انجام گرفته است.

ق


 

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...