بازگشت به لیست

اخبار و رویدادها

ارجاع ماهیانه ۱۰۰کودک چاق به بیمارستان

تاریخ : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

مدیر مرکز تحقیقات جراحی‌های کم تهاجمی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) گفت: عوارض چاقی در کودکان با جراحی هم از بین نمی‌رود.
دکترمحسن پازو‌کی بیان کرد: چاقی مفرط در کودکان طی ۲۰ سال اخیر با رشد هشت برابری مواجه شده است، این در حالی است که طی تحقیقات و بررسی‌های انجام گرفته بالغ بر ۸۰ درصد این چاقی‌ها مربوط به پر خوری و کم تحرکی است.
وی با بیان اینکه چهارپنجم کودکان چاق، کم تحرک هستند افزود: در کنار چنین وضعیتی علاقه بیش از پیش خانواده‌ها به داشتن فرزندان تپل‌ و همچنین کم مراقبتی در تغذیه کودکان به این چاقی دامن زده است، چاقی مفرط‌ کودکان به ۶ سالگی رسید‌ه است و متأسفانه عوارض چاقی مفرط در کودکان بر خلاف بزرگسالان حتی با جراحی نیز از بین نمی‌رود.
مدیر مرکز تحقیقات جراحی‌‌های کم تهاجمی‌ بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) گفت: اگر بزرگسالان دچار چاقی مفرط با جراحی، درمان شوند عوارض کلی این بیماری اعم از دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی و عروقی و حتی عصبی نیز در آنها از میان می‌رود اما متأسفانه ریسک این عوارض در کودکان مبتلا به چاقی مفرط علی رغم‌ درمان با جراحی باقی می‌ماند و با مرور زمان در بزرگسالی‌ همه این عوارض آرام آرام‌ بروز می‌کند بنابراین توجه به رژیم غذایی کودکان و داشتن وزن نرمال در آنها بسیار حیاتی است‌.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ دکترپازوکی‌ با اشاره به اینکه به طور ماهیانه یکصد کودک مبتلا به چاقی مفرط به مرکز درمان چاقی بیمارستان رسول اکرم ارجاع می‌شود، اظهار کرد: طرح درمان چاقی مفرط کودکان به تازگی در این مرکز کلید خورده است که طی چند ماه اخیر هر هفته ۲۵ کودک مبتلا به چاقی مفرط برای اولین بار در این مرکز تحت ویزیت‌ قرار می‌گیرند؛ هم اکنون ۸۰۰ کودک چاق تحت درمان مرکز و کلینیک‌ تخصصی درمان چاقی بیمارستان هستند که از سراسر کشور به این مرکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...