بازگشت به لیست

اخبار و رویدادها

اجرای طرح توانبخشی “سی بی ار” در شهرها

تاریخ : ۱۸ تیر ۱۳۹۶   |    نویسنده : حسین ربوبی

 

 خبرگزاری میزان- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: با اتمام طرح توانبخشی “سی بی ار” در تمام روستاهای کشور مقرر شده این طرح در شهر ها و حاشیه های آن ها نیز اجرایی شود.

مازندمجلس : حسین نحوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: طرح سی بی ار (طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه) در روستاهای کشور با موفقیت اجرا شده است.
وی افزود: طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه موفقیت های خوبی را در پی داشت و به همین جهت مقرر شد طرح را در شهر ها و حاشیه های شهر ها نیز اجرا کنیم. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شناسایی ۳۰ شهرستان محروم در گام نخست تصریح کرد: ۳۰ شهرستان محروم در شهرهای مختلف شناسایی شده و قرار است این طرح در گام بعدی در این نقاط اجراییشود.

نحوی نژاد در خصوص چرایی اجرای طرح سی بی ار در شهر ها اظهارکرد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از معلولان در حاشیه شهر ها زندگی می کنند و دسترسی کمتری به امکانات توانبخشی دارند، تصمیم گرفته شد که طرح برای کمک به معلولان در این نقاط نیز اجرایی شود.
وی در رابطه با اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح سی بی ار در شهر ها و حاشیه های شهر ها تصریح کرد: اعتبارات لازم برای اجرای این طرح از سوی ستاد سازمان بهزیستی تامین شده و قرار است به مرور در اختیار مسئولان شهر ها قرار گیرد.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آخرین وضعیت احداث مسکن ویژه خانواده های دارای دو و سه معلول اذعان کرد: سازمان بهزیستی کشور به دنبال این است که در یک بازه زمانی مشخص، خانواده های دارای دو و سه معلول صاحب خانه شوند و در اجرای این طرح علاوه بر اعتبارات سازمان بهزیستی از ظرفیت خیرین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز استفاده می شود.
نحوی نژاد تاکید کرد: لیست مرتبط با خانواده های دارای چند معلول در اختیار سازمان بهزیستی قرار دارد

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...