تا ثیر مصرف جوانه و بذرها درسلامت

تاریخ : ۱۳ مرداد ۱۳۹۶   |    نویسنده : حسین ربوبی

در طب سنتی به مصرف بذرها و جوانه انها توصیه شده است متخصصین این طب معتقدند قدرتی در بذرها است که می تواند به بدن فرد منتقل شود.همچنین هر دانه ای یک قوه نامیه دارد یعنی در زمانی خاص می تواند مجددا حیاتش را آغاز کند و طی این روند، میزان مواد مغذی موجود در آن افزایش پیدا می یابد .در دوران باستان جوانه ها و اهمیت استفاده از آن ها برای مردم شناخته شده بود. این موضوع به قدری اهمیت داشته که مردم ما استفاده از جوانه گندم را به عنوان یک آیین سنتی همواره در آغاز فصل بهار به شکل سمنو در سفره هفت سین لازم می دانستند. باید توجه داشت که در فرایند جوانه زدن ویتامین ها، املاح و پروتئین ها به مقدار زیادی افزایش می یابد در شروع روند جوانه زدن، نشاسته موجود در دانه شکسته شده و به قندهای ساده ی گلوکز و ساکارز تبدیل می شود که این عمل به وسیله آنزیم آمیلاز صورت می گیرد. جوانه گندم همچنین دارای ترکیباتی مانند ویتامین A،B1،B6،B12،E، اسید فولیک، کلسیم، فسفر، روی، ید، سلنیوم و منیزیم نیز می باشد.
به عبارت دیگر وقتی دانه به جوانه تبدیل می شود ویژگی هایی پیدا می کند که قبلا نداشته است؛ مثلا سلنیوم موجود در دانه یا قابل دسترسی نیست یا در کمترین مقدار قابل دسترسی است ولی وقتی دانه، جوانه می زند مقدار سلنیومی که بدن می تواند دریافت کند، به چند برابر افزایش می یابد. در مورد ویتامین ها هم همین طور است. به طور مثال، ۱۰۰ گرم عدس خام، ۱۵ میلی گرم ویتامین C دارد ولی ۱۰۰ گرم جوانه عدس، دارای ۵/۱۶ میلی گرم ویتامین C است. البته جوانه زدن باعث می شود میزان دسترسی بدن به پروتئین های گیاهی نیز افزایش پیدا کند. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از پخت غلات و حبوبات اجازه دهید جوانه بزنند. در این شرایط دسترسی به پروتئین به مراتب بیشتر می شود، مقدار پورین و پریمیدین جوانه ها نیز بالا می رود و این ترکیب ها زمانی اهمیت پیدا می کنند که فرد دچار سوختگی یا سرطان است و باید سلول ها تکثیر سریعی داشته باشند و زودتر ترمیم شوند.
البته در مصرف بذرها بهتر است ترکیبی از بذرهای سرد و گرم تهیه و خیس شود تا جوانه بزند ، سپس آنها را آسیاب کرد و بعد روزانه با یک قاشق با عسل مصرف کرد .همچنین توصیه شده این بذورات را آرام آرام جوید و اجازه داد تا با بزاق به خوبی مخلوط شود .چراکه بزاق عامل جذب غذا به ریز منافذ تن است .در این مورد برخی توصیه به مصرف روزانه انهم به مدت ۴۰ روز دارند .
در کل، نمی توان گفت کدام جوانه مناسب کدام فرد یا کدام بیماری است، اما به عنوان نمونه برخی تحقیقات نشان داده برای خانم های باردار بهترین جوانه، جوانه نخود و لوبیاست چون حداقل میزان گلایسمی را دارند و جوانه های آنها حاوی مقادیر فراوانی از ماده ای به نام سلنوسیستئین است که در فرایند افزایش قد جنین تاثیر مثبتی می گذارد. قد جنین مادرانی که در طول بارداری از این جوانه ها مصرف می کنند در مقایسه با مادرانی که جوانه نخورده اند، بلندتر است. در کل، جوانه ها سلنیوم دارند و باعث افزایش قد کودکان می شود و لذا به مادران توصیه می شود به فرزندانشان انواع جوانه ها را بدهند تا قدشان بلندتر شود.البته برخی معتقدند که محصولات ترا ریخته خاصیت کمتری دارند ‌مثال هم اکنون بادامی که می کارند بجای اینکه درخت سی کیلو محصول بدهد، سیصد کیلو بادام تولید می شود و خواص ان کاهش می یابد.
در هر صورت بهتر است در برنامه عدایی کودکانمان از این مواد غافل نشویم .

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...