بازگشت به لیست

اخبار و رویدادها

برگزاری هفته آگاهی از مغز در ایران

تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

هفته آگاهی از مغز یک رویداد سالانه است که از سال ۱۹۹۶ به طور رسمی در هفته سوم ماه مارس (اسفندماه) آغاز می شود و درسال ۲۰۱۴ در بیش از ۵۵ کشور و در قالب ۸۶ کمپین در نقاط جهان برگزار شد.هفته آگاهی از مغز از سال ۱۳۹۴ در ایران با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، کارکردها و بهبود عملکرد آن در سه سطح مخاطبان عام، دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می شود.این هفته امسال نیز برای سومین سال چهارم تا یازدهم اسفندماه در سراسر ایران برپا خواهد شد.

مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج،دکتر محمدتقی جغتایی،  در این باره گفت: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین شده است. وی خاطر نشان کرد: مراکزی از ایران همچون مرکز علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی، برنامه تحقیقات علوم اعصاب بین‌رشته‌ای(INRP)، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در بخش کودکان ،دانشکده زیست دانشگاه دامغان، مرکز سلامت و روان و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  نیز دانشگاه زاهدان کمپین خود را ثبت و به عنوان همکار در لیست همکاران هفته آگاهی از مغز قرار گرفتند.استفاده از تمامی ظرفیت ها، امکانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغز از جمله سیاست های ستاد علوم شناختی است. گفته وی، از زمان آغاز به کار هفته آگاهی از مغز، تاکنون بیش از چهار هزار و صد همکار در ۹۹ کشور در این رویداد شرکت کرده اند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۵ کشور و ۸۶۰ کمپین هفته آگاهی از مغز در نقاط مختلف جهان برگزار شد.

این برنامه با شعار «مغزت رو بشناس!» در سراسر کشور به صورت همزمان در بهزیستی، مهد کودک ها، مدارس، دانشگاهها، باشگاه های ورزشی، شهرداری ها و… برگزار می شود تا همه سنین (از کودکان تا کهنسالان) با مغز خود آشنا شوند و به بهداشت مغز توجه بیشتری کنند

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...