بازگشت به لیست

اخبار و رویدادها

در ایران ۱۰ درصد افراد بالای ۱۵ سال گرفتار اختلال اضطرابی هستند

تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۷

دبیر علمی سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: ۱۰ درصد افراد بالای ۱۵ سال اختلال اضطرابی دارند و در دهه اخیر براساس برخی منابع افسردگی کمتر شده و اضطراب شدت بیشتری یافته

دکتر رازجویان گفت: کودک‌آزاری انواع مختلف فیزیکی، عاطفی و جنسی دارد و با برخی از روش‌های فرزندپروری می‌توان از ایجاد آن تا حدودی پیشگیری کرد.

رازجویان در مورد اختلالات اضطرابی در کودکان گفت: بر اساس برخی از تحقیقات ۱۰ درصد افراد بالای ۱۵ سال اختلال اضطرابی دارند که این آمار در زنان بیشتر از مردان است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه میزان شادی در کشور ما چقدر است و این مسأله چه تأثیری در پیشگیری از اختلالات روانپزشکی دارد، گفت: شادی به طور کلی یک کلمه است و اجزای مختلفی را دارد که باید طراحی‌های دقیقی برای میزان سنجش آن انجام گیرد و ما آماری در این زمینه نداریم ولی به طور کلی در دهه اخیر افسردگی کمتر شده ولی اضطراب بیشتر گزارش شده است.

دبیر علمی سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران در مورد تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان کودکان، گفت: این مسأله هم می‌تواند اثرات مثبت و هم منفی داشته باشد و آنچه می‌توان گفت ضرر است استفاده بیش از حد آن بوده چرا که سبب می‌شود کودکان مهارت‌های ارتباطی خود را از دست دهند.

رازجویان گفت: ارائه اطلاعات نادرست از خبر و سایت‌های نامناسب از جمله معایب فضای مجازی برای کودکان است که والدین با ارتقای سواد رسانه‌ای به این موضوع توجه کنند.

 

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...